KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929388
nr 1492 9388
Fanny Klingbom
(1861-1926), Sverige
Oljemålning, Grisslehamn från sjösidan med Gamla Posthuset och Ålandstelegrafen. Signerad Sundberg. Olja på duk. 41x65 cm
Fanny Klingbom, född Sundberg. Svensk bildkonstnär född 1861, död 1926.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:38:18
1.000 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
Fanny Klingbom
Läs mer om Fanny Klingbom